Ikona doprava zadarmo Doprava zdarma při
nákupu nad 1.399, - Kč

Ikona kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz

       

Články

Péče o chrup psa - WHIMZEES

Péče o chrup psa je velmi důležitá, můžete tak předejít předčasné ztrátě zubů. U psů se nevyskytuje zubní kaz tak často, jako u lidí, ale mají větší sklon k zánětu dásní, který může způsobit, že zub nedrží v dásni pevně. Nejvíce náchylné k onemocněním chrupu jsou společenská plemena a psy, kteří jsou krmeni měkkou stravou. U psů, kteří jsou krmeni konzervovanou potravou, se častěji vyskytuje zubní kámen. Malá šlechtěná psí plemena mívají zuby uložené příliš blízko sebe, což způsobuje, že se mezi nimi množí baktérie podporující vznik zubního povlaku. Do zubního povlaku se ukládají minerální látky ze slin, tím se vytváří zubní kámen, který vyvolává podráždění a zánět dásní. Dentální hygiena je proto stejně důležitá pro psy, jako pro člověka. Kromě pravidelného čištění zubů fungují v prevenci onemocnění chrupu psa i dentální pochoutky.

JEDLÝ KARTÁČEK VYUŽÍVÁ PŘIROZENÝ ŽVÝKACÍ INSTINKT
Jedlý zubní kartáček, je pro psa a jeho majitele ideální a lehká možnost jak pomoct vyčistit psí zuby s využitím přirozeného instinktu psa kousat. Mimořádně je to důležité u psů, kteří jsou pravidelně krmeni měkkou stravou. Speciální vstřikovací technologie používaná při výrobě produktů WHIMZEES umožňuje vytvořit velmi realistické tvary zubního kartáčku s mnohými zaoblenými body, které pomáhají vyčistit i menší mezery mezi zuby.

CHUTNÉ A LEHCE STRAVITELNÉ ŽVÝKACÍ PAMLSKY MOHOU PSI KONZUMOVAT DENNĚ
Produkty pro dentální péči WHIMZEES se vyrábějí v Nizozemí, a to výlučně na rostlinné bázi s vlákninou, neobsahují tedy žádné chemické přísady. Jsou koncipované tak, aby pomáhaly vyčistit zuby, osvěžit dech a podporovaly psy v jejich přirozeném instinktu žvýkat. Výrobky dentální hygieny WHIMZEES pro psy se vyrábějí ze surovin na bázi škrobu a zeleniny, jako jsou pšenice a brambory. Výhodou je, že tyto látky pocházejí z obnovitelných zdrojů a jsou výlučně rostlinného původu. Zároveň mají vysokou nutriční hodnotu, neobsahují maso ani cukr, nezatěžují tedy trávicí trakt psa, a proto jsou vhodným doplňkem pro udržení jeho zdraví. Použití výhradně bramborového škrobu jako hlavní složky zaručuje, že výsledkem jsou velmi chutné, jedlé a lehce stravitelné žvýkací pamlsky s nízkým obsahem tuku, a proto je můžou psi konzumovat denně. Všechny pochoutky WHIMZEES jsou navíc bezlepkové, proto jsou vhodné i pro psy trpící alergii na glutén. Obsažená vláknina navíc podporuje trávení a stimuluje množení a růst prospěšných baktérií žijících v trávicím traktu psa.

PSI MILUJÍ POCHOUTKY PARAGON
Dalším důležitým faktorem jsou velmi příznivé vlastnosti z těchto surovin. Tyto příznivé vlastnosti umožňuje vyrábět výrobky různých tvarů pomocí jedinečných výrobních postupů. Díky speciální technologii výroby a receptur, výrobky dentální hygieny pro psy WHIMZEES zůstávají dlouhodobě čerstvé, měkké, nevysychají, dlouhodobě si zachovávají čerstvost a kvalitu. Široká nabídka výrobků WHIMZEES různých textur, tvarů a složek je velmi populární. Díky unikátní kombinací výhod, si žvýkací pochoutky WHIMZEES všichni psi oblibují a majitelé vyhledávají. Pochoutky na žvýkání pro psy jsou příjemné, zdravé, pomáhají čistit zuby a osvěžit dech. Tím, že svého psa obdaříte pochoutkou zároveň se staráte o zdraví jeho zubů i celé trávicí soustavy. Mnozí majitelé, kteří vyzkoušeli žvýkací pochoutky pro psy vědí, že přispívají k blahu jejich mazlíčka. Dentální hygiena je důležitá pro psa, tak i jeho majitele: pes nemá nepříjemný zápach dechu, je více hravý a dostává od majitele pozornost jakou si zaslouží. Navíc, čistota zubů a zdravý trávicí systém pomáhá psovi zůstat zdravý, aktivní a šťastný.

KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ
Celý proces výroby probíhá v Nizozemí pod důkladnou kontrolou za mimořádných hygienických podmínek, což umožňuje zachovat nejvyšší kvalitu a vytvořit produkty, kterým se konkurenti nemůžou vyrovnat. Při koupi produktu dentální péče je velmi důležité sledovat kvalitu produktu, který pro svého miláčka kupujete a nepodlehnout lákavé nabídce méně kvalitních levnějším napodobeninám.

viac

Kvasinkové infekce psů - Alergie psů - Candida albicans

Tento článek jsme se rozhodli napsat na základě reakcí několika majitelů psů, kterým byla diagnostikována kvasinková infekce. Nejčastější reakcí jak problém řešit bylo hledat potravu která by bylo kontaminovaná kvasinkami. Tento přístup je zásadě nesprávný a mylný. Kvasinky jsou jednobuněčný houby žijící běžně společně s mnoha stovkami druhů bakterií v těle všech vyšších živočichů včetně člověka a samozřejmě psů. Problém nastává tehdy, když z nějaké příčiny dojde k poruše rovnováhy mezi takzvanými dobrými bakteriemi a kvasinkami. Takzvané "dobré bakterie" jako například Bacillus acidofilus a Enterococcus faesium zabraňují svou existencí těle přemnožené kvasinek a jiných "špatných mikroorganismů" jako jsou zmíněné kvasinky z nich často Candida albicans a tím je vytvořena jakási přirozená rovnováha v organismu.

Často se stává, že u domácích mazlíčků je diagnostikována alergie ne jistý blíže neidentifikovatelný alergen. Příznaky jsou kožní vyrážky, ušní a oční příznaky podobné infekci v těchto oblastech.

Podíváme se blíže co se děje s potravou v trávicím traktu. Potrava začíná zpracovávat a trávit už v ústech, mechanicky pokousání, žvýkáním a smícháním se slinami. Později v žaludku pokračuje trávení enzymy a trávicími šťávami vylučujícími se do žaludku. Odtud potrava pokračuje do tenkého střeva. Více než 70% imunitního systému se nachází v trávicím traktu, protože trávicí jeden jedním z orgánových systémů které se nejvíce dostávají do kontaktu v vnějším prostředím (tedy se stravou). Dokud je rovnováha mezi mikroorganismy přirozeně žijícími v trávicím traktu zachována, není žádný problém. Problém nastává když na nějaký podnět dojde k jejímu porušení, v toto případě se může stát, že jistý druh mikroorganismů často zmiňované kvasinky např. Candida albicans, která pak produkuje nadměrné množství svých produktů, které se mohou ze střeva dostat do krevního oběhu a způsobit tak nepříjemné příznaky onemocnění připomínající alergické onemocnění nebo příznaky infekce.

Kvasinky Candida albicans jsou normální součástí střevní mikroflóry a spolu s dalšími mikroorganismy pomáhají v závěrečných fázích trávení. Za normálních okolností tvoří asi desetinu střevní flóry, přičemž se vyskytují především v tlustém střevě - tenké střevo je mikroorganismy osídleno minimálně. Kvasinky jsou s ostatními bakteriemi v rovnováze, ta se však může snadno narušit.
Malassezia pachydermatitis přemnožení v uchu Westland teriera

Jaké jsou příčiny vzniku nerovnováhy v přirozené mikroflóře:

1. Nadměrná nebo opakovaná antibiotická léčba. Antibiotika zabijí i "dobré bakterie" a tím vyvolají prorůstání organismů na které nejsou účinně např. zmiňované kvasinky jelikož se jedná o houby antibiotická jim neuškodí pravé naopak tím že zabijí bakterie uvolní místo na růst kvasinkám a bakteriím odolným proti danému antibiotiku

2. Špatná kvalita stravy (např. hodně cukrů v potravě, krmení zbytky lidské stravy)

3. Žádné probiotika v potravě (Probiotika jsou mikroorganismy, které se přirozeně nacházejí v těle. Napomáhají zdraví)

4. Žádné prebiotika v potravě (Prebiotika jsou nestravitelné části potravy, které mají příznivý vliv na hostitele selektivní stimulací růstu a / nebo aktivity bakterií v tlustém střevě, nejčastěji je to potravinová vláknina - inulin a různé oligosacharidy)

5. Excesívní očkování

6. Stres (např. když je fena březí, když krmí mláďata, úraz, bolest, nemoc)

7. Změny v oblasti životního prostředí (přestěhování se)

Zmíněné důvody, ale i mnohé jiné, křehkou rovnováhu v těle našeho psa nejednou poškodí a způsobí přemnožení kvasinek. Kvasinky osidlují tenké střevo, dostávají se do krve a jsou zanášané do různých orgánů. Způsobovat mohou kromě zmíněných problémů opakované záněty uší a horních cest dýchacích, chronickou rýmu, alergické projevy na kůži a jiné příznaky. Přidat se mohou problémy s hmotností, trávením a vstřebáváním výživných látek, vitamínů a minerálů ze střeva, bolesti svalů, vypadávání chlupů, tvorbu kožních šupin, apatii.

Známky a příznaky kvasinkové infekce:

1. Kožní iritace, ohraničené vypadávání chlupů, loupání kůže

2. Svědění, kontinuální lízání tlapek nebo pohlavních orgánů

3. Zarudnutí kůže, zánět, zápach.

4. Bolesti kloubů

5. Opakované, časté bakteriální infekce

6. Ušní infekce, hlenový výtok z uší a zápach

7. Citlivost na zvuky

8. Celková nervozita, tělesná únava, deprese, apatie

9. Problémy s trávením (průjem nebo zácpy)

10. Nadměrná plynatost (flatulence)

11. Omezená stravitelnost potravy, omezené vstřebávání vitamínů a minerálů ve střevě

3.Candida abicans přemnožení v tenkém střevě

Všechny zmíněné příznaky připomínají příznaky alergické reakce nebo bakteriální infekce avšak léčba alergie nebo infekce antibiotiky nezabírá, dokonce může ještě přispět k dalšímu pomnožení kvasinek a zhoršenou kvasinkové infekce.

Jak tedy postupovat v léčbě?

Vyvolat přemnožení kvasinek v organismu může každé oslabení imunitního systému. Kvasinky k tomu potřebují vhodné prostředí. Stačí jim tři věci - teplo, vlhko a uhlohydráty. Správnou teplotu a vlhkost jim poskytují střeva, kolik jim však poskytneme cukrů, je pouze na nás. To je základem celé léčby. Pokud kvasinkám omezíme zdroj energie a pomůžeme přísunem dobrých bakterií do trávicího traktu ve formě pro a probiotik, nebudou se moci kvasinky již dále nekontrolovaně množit. Jelikož se kvasinky se množí se rychle, za optimálních podmínek může jejich počet za dvacet minut zdvojnásobit. Léčba tedy spočívá ve správné vyvážené výživě vašeho psa, v přísunu prebiotik a probiotik v potravě. Při proti kvasinkové dietě nelze počítat s radikální změnou k lepšímu ze dne na den. Problémy ustupují postupně a dokonce může nastat dočasné zhoršení zdravotního stavu. Umírající kvasinky totiž tvoří toxiny zatěžující organismus. Zmírnit nepříjemné pocity pomůže selen, hořčík, křemík a laktobacily. Kožní buňky se obnovují přibližně každých 60 dní, léčba je proto dlouhodobá a efekt léčby se dostavuje postupně, musíme být proto dostatečně vytrvalí a důslední.

Z našeho pohledu doporučuji v léčbě postupovat přirozenými metodami a hlavně změnou ve výživě vašeho psa. Doporučujeme realizovat následující kroky:

1. Krmení - potřebná je změna krmiva na takové které obsahuje vyvážené složení živin, nízký obsah cukrů, dostatek pro a probiotik 

2. Očištění trávicího traktu a nastolení rovnováhy pomocí přídavků pro a probiotik

5.Kvasinková infekce - před a po léčbě

Všechny výrobky Wellcan Gold obsahují zmíněné složky. Výrobky Wellcan Gold obsahují vysoký a vyvážený podíl živí, vitamínů minerálů a prebiotickou a probiotickou složku, která dokáže upravit a udržet rovnováhu přirozené červené mikroflóry vašeho psa.

viac

Jak zvolit správnou velikost přepravky pro psa ?

Dle směrnic IATA (International Air Transport Association, Mezinárodní asociace leteckých dopravců) musí být velikost cestovní přepravky taková, aby zvířátko mohlo celou dobu stát vzpříma, aniž by se hlava nebo uši dotýkali stropu přepravky. Zvíře musí mít možnost otočit se a lehnout si do přiřozené polohy. 
Některé letecké společnosti požadují kolíky nebo kabelové svorky (nejsou součástí balení), aby byl transportní box maximálně stabilní. V takovém přépadě můžete dveře nahoře, po stranách a dole zajistit kabelovými svorkami. Horní a dolní díl transportního boxu můžete zajistit pomocí čepů (nejsou součástí balení) a díly tak pevně spojit.

Správná délka (A + 1/2B): Změřte délku zvířete od nosu ke kořeni ocasu.

Správná šířka (C x 2): Změřte šířku od jednoho ramene k druhému krát 2.

Správná výška (D): Změřte výšku od tlapek k lebce/špičce uší.

viac

Paragon Pet Products s hrdostí představuje své nové produkty: Veggie Sausage a Veggie Strip

Produkty připomínají populární tyčinky z minulosti, tyto nové jsou avšak vylepšené a zároveň jsou stejně vegetariánské, jako všechny výrobky v sortimentu WHIMZEES ™.

Charakteristika produktu:

Vegetariánské výrobky jsou vyrobeny za použití stejné rostlinné bází jako všechny WHIMZEES, ale použitím nové technologie je přidáván vápník (vápník je viditelný jako bílé skvrny v produktu). Tyto produkty mají známé vlastnosti a také vůni přidaného hřebíčkového oleje. Hřebíčkový olej se používá v běžné zubní péči z důvodu jeho antimikrobiálních, antimykotických, antiseptických a rotivirových účinků. Tento olej se používá jako doplňkové léčivo k léčbě řady zdravotních poruch, včetně bolesti zubů, trávicích potíží, stresu a očišťování krve. Hřebíčky jsou bohaté na minerály, jako je vápník, chlór, železo,fosfor, sodík, draslík a vitamin A a vitamin C.

viac

Ikona doprava zadarmo Doprava zdarma při
nákupu nad 1.399, - Kč

Ikona kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz