Doprava zdarma Doprava zdarma při
nákupu nad 1.500, - Kč

Kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz

Pickup points Výdejní místa

Ikona doprava zadarmo Doprava zdarma při
nákupu nad 1.500, - Kč

Ikona kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz

Blog

Je avokádo bezpečné pro psy a kočky? Ano!

V průběhu let docházelo k šíření dezinformací a zmatkům, pokud jde o bezpečnost konzumace avokáda u psů a koček. Zmatek vyplývá ze skutečnosti, že avokádo obsahuje látku zvanou Persin. Persin je látka nacházející se v pecce, supí, kůře a listech některých odrůd. Persin je škodlivý pro některá zvířata - ptáci, králíci, koně, kozy a jiné. Nebyly však hlášeny žádné případy otravy avokádem u psů nebo koček. Jak uvedl Dr. Jean Dodds, DVM, na svém blogu o zdraví zvířat "Persin nemá nepříznivý vliv na psy nebo kočky".

více

Poradíme jak vyčistit zuby pejska a zároveň se i zahrát

Jsou zuby vašeho psa trochu nažloutlé barvy? Je jeho dech méně příjemný ? Nedělejte si žádné starosti. Psi potřebují pomoc se svou zubní hygienou a naštěstí existují způsoby, jak si z této nezbytnosti udělat zábavu a zároveň si ji i užít. Podívejte se na tuto super zábavnou a žvýkací hračku, která zajistí psovi zábavu, zatímco se zuby Vašeho mazlíčka budou lesknout čistotou a jeho dech svěžestí !

Udržování čistých zubů u psů může být skutečným problémem. Můžete si sednout se svým mazlíčkem a vysvětlit mu důležitost ústní hygieny. Ale to nebude fungovat! Naneštěstí ho musíte přinutit udržovat si silné a zdravé zuby. Co na to říct ? Naši mazlíčci svou ústní hygienu zanedbávají a na to je tu pomoc ve formě zubních hraček pro psy.

Okusování různých žvýkacích hraček a dentálních pochoutek pomáhá udržovat našich mazlíčků při zábavě a jejich zubům zůstat čistými a zdravými - tzv. 2 v 1. Takto přinutíte psa, aby si čistil zuby jednoduše, během zábavy, když se hraje s hračkou, což je obrovská výhra. Je to skutečně jediný způsob, jak přinutit pejska dobrovolně si vyčistit zuby. Hračky pro psy na čištění zubů jsou tedy důležitým "hackerům" pro zdraví ústní dutiny u každého čtyřnohého rodinného miláčka. Pokud hledáte pro svého psa jednu z těchto víceúčelových hraček, jste na správném místě.

Představujeme Vám jedinečnou dentální hračku a dentální pochoutku v jednom. Dentál Ježek s jedlými ostny z hovězího masa, je přesně to, co Váš pejsek potřebuje. Dental Ježek je pochoutka a hračka v jednom. Jedlé části jsou bezlepkové (grain free), neobsahují žádné umělé konzervační látky ani barviva. Obsahují vitamíny a jsou zdrojem omega - 3 a omega-6 mastných kyselin.

více

Jak přežít Silvestr se psem ?

Blíží se Nový rok a to je čas zvýšeného používání zábavní pyrotechniky. Během silvestrovské noci nechybí zábava, hlasitá hudba, jídlo, pití či barevný ohňostroj, který rozzáří tmavou oblohu. Pro pejskaře se však oslavy Silvestra stávají noční můrou. Některé psi mají totiž strach z ostrých zvuků a světelných efektů a projevy strachu mají u každého jinou podobu. Pes se může chvět, nadměrně slintat, štěkat, odmítat pochoutky, skučet, být destruktivní, pobíhat po bytě, dokonce může pomočit nebo pokusit se o únik. vystresovaní pejsci v Novém roce plní útulky - to je však lepší alternativa, protože odchycen pes se známkou, resp. čipem má šanci na návrat domů.

Důvodem proč se psi bojí ohňostrojů je, že mají citlivější sluch a intenzivněji vnímají zvuky, které člověk ani nepostřehne. Psi si však ohlušující zvuky dělbuchů nevědí vysvětlit, děsí jejich praskání ve tmě, světelné efekty a vybuchování ve tmě.

Pokud Váš pes bojí, vyzkoušejte následující tipy, jak přežít Silvestr:

Omezte venčení - v podvečer silvestrovské noci vyvenčit svého miláčka naposled tehdy, když je na okolí ještě ticho a klid. V době, kdy se vypouští ohňostroj nejvíce, nechoďte ven - pejsek tu chvilku bez procházky vydrží.

Věnce zásadně na vodítku. I pejska s perfektním přivoláním může zvuk petard překvapit a dá se na útěk.

Pro případ pejska označte - dejte mu obojek se známkou, kde bude telefonní číslo nebo adresa bydliště.

Pejska, který žije v kotci nebo na zahradě, je dobré alespoň během Silvestra přesunout do domu. Pokud zaleze pod postel nebo si najde jiné místo, respektujte to.

Zůstaňte se psem v kontaktu. Pes je členem svorky, v ní se cítí bezpečně, a proto mu umožněte, aby byl s vámi po celou dobu v kontaktu.

Psa neopouštějte. I kdybyste se chtěli jít jakkoli jít bavit ven, svého miláčka neopouštějte. Nedávejte ho ani ke známým. Pro psa je nejdůležitější svorka a pokud ho opustíte, bude mít pocit, že ho jeho rodina zradila a z nepochopitelných důvodů opustila právě v době, kdy ji nejvíc potřeboval.

Odveďte jeho pozornost. S pejskem se hrajte, opakujte si povely, odměňte ho pamlsky, chvalte ho, hlaďte - zůstaňte v kontaktu. Pejska pobavte ho, pokuste se odpoutat jeho pozornost od dělbuchů a ohňostroje.

V případě, že máte pejska, který podobné svátky prožívá s velkým stresem, zkuste se poradit s vaším veterinářem o možnosti použití jemné formy uklidňujících léků.

Věříme, že naše rady Vám pomohou udělat Silvestr příjemný pro Vás i Vašich miláčků.

více