Doprava zdarma Doprava zdarma při
nákupu nad 1.500, - Kč

Kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz

Pickup points Výdejní místa

Ikona doprava zadarmo Doprava zdarma při
nákupu nad 1.500, - Kč

Ikona kontakt Tel: 731 565 876
Email: e-shop@cobbyspet.cz

Blog

Představujeme produkty GO NATIVE s obsahem až 70% masa

Naše hypoalergenní krmiva pro psy bez obsahu obilovin jsou plná pouze těch nejlepších přírodních ingrediencí a dodávají se ve čtyřech lahodných variantách obsahujících například maso z irských kachen a kuřat z volného chovu, z irského lososa v bio kvalitě nebo z atlantického sledě z lovu na volném moři. Naše receptury Go Native, které obsahují 70 % masa a jsou smíchány s přírodními rostlinnými látkami a superpotravinami, jsou plné antioxidantů a jsou navrženy tak, aby podporovaly imunitní systém vašeho psa, zatímco prebiotika z mořských řas pomáhají podporovat zdravé bříško. Podrobné informace naleznete v brožuře ZDE

více

Je avokádo bezpečné pro psy a kočky? Ano!

V průběhu let docházelo k šíření dezinformací a zmatkům, pokud jde o bezpečnost konzumace avokáda u psů a koček. Zmatek vyplývá ze skutečnosti, že avokádo obsahuje látku zvanou Persin. Persin je látka nacházející se v pecce, supí, kůře a listech některých odrůd. Persin je škodlivý pro některá zvířata - ptáci, králíci, koně, kozy a jiné. Nebyly však hlášeny žádné případy otravy avokádem u psů nebo koček. Jak uvedl Dr. Jean Dodds, DVM, na svém blogu o zdraví zvířat "Persin nemá nepříznivý vliv na psy nebo kočky".

více

Jak přežít Silvestr se psem ?

Blíží se Nový rok a to je čas zvýšeného používání zábavní pyrotechniky. Během silvestrovské noci nechybí zábava, hlasitá hudba, jídlo, pití či barevný ohňostroj, který rozzáří tmavou oblohu. Pro pejskaře se však oslavy Silvestra stávají noční můrou. Některé psi mají totiž strach z ostrých zvuků a světelných efektů a projevy strachu mají u každého jinou podobu. Pes se může chvět, nadměrně slintat, štěkat, odmítat pochoutky, skučet, být destruktivní, pobíhat po bytě, dokonce může pomočit nebo pokusit se o únik. vystresovaní pejsci v Novém roce plní útulky - to je však lepší alternativa, protože odchycen pes se známkou, resp. čipem má šanci na návrat domů.

Důvodem proč se psi bojí ohňostrojů je, že mají citlivější sluch a intenzivněji vnímají zvuky, které člověk ani nepostřehne. Psi si však ohlušující zvuky dělbuchů nevědí vysvětlit, děsí jejich praskání ve tmě, světelné efekty a vybuchování ve tmě.

Pokud Váš pes bojí, vyzkoušejte následující tipy, jak přežít Silvestr:

Omezte venčení - v podvečer silvestrovské noci vyvenčit svého miláčka naposled tehdy, když je na okolí ještě ticho a klid. V době, kdy se vypouští ohňostroj nejvíce, nechoďte ven - pejsek tu chvilku bez procházky vydrží.

Věnce zásadně na vodítku. I pejska s perfektním přivoláním může zvuk petard překvapit a dá se na útěk.

Pro případ pejska označte - dejte mu obojek se známkou, kde bude telefonní číslo nebo adresa bydliště.

Pejska, který žije v kotci nebo na zahradě, je dobré alespoň během Silvestra přesunout do domu. Pokud zaleze pod postel nebo si najde jiné místo, respektujte to.

Zůstaňte se psem v kontaktu. Pes je členem svorky, v ní se cítí bezpečně, a proto mu umožněte, aby byl s vámi po celou dobu v kontaktu.

Psa neopouštějte. I kdybyste se chtěli jít jakkoli jít bavit ven, svého miláčka neopouštějte. Nedávejte ho ani ke známým. Pro psa je nejdůležitější svorka a pokud ho opustíte, bude mít pocit, že ho jeho rodina zradila a z nepochopitelných důvodů opustila právě v době, kdy ji nejvíc potřeboval.

Odveďte jeho pozornost. S pejskem se hrajte, opakujte si povely, odměňte ho pamlsky, chvalte ho, hlaďte - zůstaňte v kontaktu. Pejska pobavte ho, pokuste se odpoutat jeho pozornost od dělbuchů a ohňostroje.

V případě, že máte pejska, který podobné svátky prožívá s velkým stresem, zkuste se poradit s vaším veterinářem o možnosti použití jemné formy uklidňujících léků.

Věříme, že naše rady Vám pomohou udělat Silvestr příjemný pro Vás i Vašich miláčků.

více

Představujeme značku LEADER NATURAL DOG NUTRITION přirozená výživa psů

Již po pět generací a více než 100 let jsou v ústředí zájmu rodu Connollyových zvířata. Naším posláním je zajišťování výživného a vysoce kvalitního krmiva pro vaše psí miláčky vyráběného s odbornou péčí a z toho nejlepšího, co může irská země nabídnout. Naší snahou je vytvářet výživu, která dokonale sedí potřebám psa, ať už se jedná o štěně nebo psího seniora, malé plemeno nebo velké nebo jakoukoli situaci vyžadující specifičtější péči. Pro vynikající stravitelnost krmiva a kvalitu výživy prochází každá z přírodních látek obsažených v sortimentu Leader, který vymysleli veterináři pečlivým výběrem a to pokud možno z místních zdrojů a který žádného psa nenechá chladným. My se pyšníme tím, že jsme neustále při tom.
Receptura krmiv LEADER využívá jen vysoce kvalitních surovin, která přispějí k udržení aktivity psa a jeho zdraví po celý život.  Podrobné informace o krmivu a pochoutkách značky LEADER naleznete ZDE

více