Popis
Trénujte svého psa s neviditelnou bariérou Zolux!
Připevněte obojek kolem krku psa: Obojek musí být pevně připevněn tak, aby elektrody byly v kontaktu s kůží vašeho psa. Nesprávné připevněn obojek může způsobit podráždění. Pokud je obojek nedostatečně připevněn, stimulace nebude účinná. Povolte svému psovi chodit na chvíli a nosit obojek před začátkem tréninku.
Důležité: Nenechávejte obojek na psovi více než 8 hodin denně. Ponechání obojku na vašem psovi na více než 8 hodin může způsobit podráždění v oblasti krku, kde jsou elektrody v kontaktu s kůží vašeho psa.
Příručka pro školení:
1. Krok: Vytvoření hranice
2. Krok: Rozptýlení se zavedením stimulace hraček
3. Krok: Rozptýlení jiným psem nebo člověkem
4. Krok: Posílení výcviku
5. Krok: Trénink bez vodítka
Přejděte se psem podél neviditelné bariérové zóny. Okamžitě před dosažením oblasti signálu zastavte a nechte svého psa pokračovat v oblasti signálu, kde pocítí vibraci, po níž následuje mírná stimulace. Když pes cítí stimulaci, rychle ho vytáhněte zpět do zóny, kde se může volně pohybovat a chválit jeho chování. Použijte nejnižší úroveň stimulace potřebnou k získání odpovědi od vašeho psa. Tréninkový program je obecná příručka založena na 20 až 30 minutách cvičení dvakrát denně. Každý pes má jedinečnou osobnost a učí se jinak. Ujistěte se, že váš pes se naučil každý krok před pokračováním k dalšímu. Neváhejte ho otestovat.
1.Krok- 1 týden
Vytvoření zóny s vizuálními signály / první zkušenosti se stimulací na vodítku: Umístěte aktivován obojek na vašeho psa na vodítku na velké ploše svého majetku (obrázek 2). Umístil vlajky kolem oblasti, aby váš pes identifikoval neviditelnou hranici, za níž by neměl jít. Chceme vašeho psa naučit, že pokud se příliš blíží k limitu, dostane stimulaci, která ho přinutí vrátit do autorizované zóny. Po opakovaných pokusech se váš pes naučí, že zakázaný prostor je za vlajkami, které působí jako plot.
Důležité: Pes musí pochopit, že jediným způsobem, jak se vyhnout stimulaci, je návrat do středu autorizované zóny. Po opakovaných pokusech se váš pes naučí, že vibrace je signál, který předchází stimulaci a že je příliš blízko povolenému limitu zóny. Zopakujte toto cvičení v různých oblastech vašeho majetku v následujících dnech. Pokud se pes bez váhání odmítá přiblížit k neviditelné bariéře, je připraven na další krok. Pokud trénujete několik psů, opakujte cvičení s každým. Ukončete každý trénink s časem na hraní se svým psem uprostřed autorizované zóny.
2. krok-1 týden
Trénink s vodítkem / zavedení rozptýlení: Připevněte obojek kolem krku vašeho psa a aktivujte ho. Umístěte vlajky kolem oblasti, aby váš pes identifikoval neviditelnou hranici, za níž by neměl jít. Hrajte se se svým psem na vodítku v autorizované zóně na krátkou dobu. Po několika minutách improvizujte hru házením míče nebo hraček za určenou zónou. Pokud se váš pes pokusí běhat za míčem za vlajkami, počkejte, dokud nereaguje na stimulaci a ihned vytáhněte vodítko, abyste ho přivedly zpět do středu bezpečné zóny. Chvalte svého psa, když se vrátí do autorizované zóny. Nechte svého psa hrát si několik minut a opakujte cvičení. Pokud pes pokračuje v překračování za bariéru a ignoruje vibrace nebo stimulaci po tréninku s hrou, roztáhněte oblast signálu, abyste mu poskytli větší plochu nebo zvýšily intenzitu stimulace na vysílači.
Důležité: Zvyšte intenzitu stimulace jednou, dokud nenajdete intenzitu, která udržuje vašeho psa překračovat neviditelnou bariéru. Pes musí pochopit, že jediným způsobem, jak se vyhnout stimulaci, je návrat do středu autorizované zóny. Po opakovaných pokusech se váš pes naučí, že vibrace je signál, který předchází stimulaci a že je příliš blízko povolenému limitu zóny.
3. krok- 2 týden
Rozptýlení jiným psem nebo člověkem za neviditelnou bariérou: Připevněte obojek kolem krku vašeho psa a aktivujte to. Umístěte vlajky kolem oblasti, aby váš pes identifikoval neviditelnou hranici, za níž by neměl jít. Hrajte se se svým psem na vodítku v autorizované zóně na krátkou dobu. Po několika minutách zařaďte rozptýlení jiným psem nebo člověkem za neviditelnou bariérou. Pokud se váš pes pokusí projít za druhým psem nebo člověkem za neviditelnou bariérou, pevně zatáhněte vodítko, abyste ho vrátil do autorizované zóny. Pes se musí naučit hranice bez ohledu na rozptýlení.
Operaci s různými rozptýlení, až pes zastaví před aktivací neviditelné bariéry. Pokud pes pokračuje v překračování za bariérou, když je rozptýlen, musíte rozšířit oblast signálu nebo zvýšit intenzitu stimulace.
Důležité: Zvyšte intenzitu stimulace postupně, dokud nenajdete intenzitu, která odrazuje vašeho psa od běhu mimo neviditelné bariéry. Pokud váš pes odmítá běhat za rozptýlením na druhé straně bariéry z jakékoliv části vašeho majetku, přejděte na další krok.
4.krok-3 týden
Posílení výcviku: Postupujte podle kroků 2 a 3, ale v posledním kroku nepoužívejte vodítko. Nechte vodítko spadnout na zem a zatáhněte za svého psa. Můžete použít vodítko pro vytažení psa zpět, pokud ignoruje stimulaci pro neviditelnou bariéru, nebo pokud jde na druhou stranu bariéry.
5.krok- 4-5.týždeň
Trénink bez vodítka: Když váš pes ignoruje rozptýlení a již neprochází za neviditelnou bariéru,
můžete ho nechat běhat volně v autorizované zóně bezpečně bez použití vodítka.
Důležité: Pokud váš pes překoná bariéru, ihned vraťte svého psa zpět do autorizované zóny. Nezapomeňte odstranit obojek ze svého psa nebo jej vypnout pokud přejdete přes neviditelnou bariéru!
Postupně zvyšujte úroveň intenzity, zatímco váš pes už nebude v pokušení procházet přes neviditelnou bariéru během tréninku bez vodítka.
Tipy na trénink s neviditelnou bariérou: Pro nejlepší výsledky s neviditelnou bariérou Zolux se vždy řiďte následujícími body:
Obojek musí být zapnutý a relativně těsný. Elektrody by měly zůstat v kontaktu s pokožkou bez omezení dechu vašeho psa. Při správné instalaci byste měli vědět pohodlně strčit jeden nebo dva prsty mezi kontaktní body a kůži vašeho psa.
Správná úroveň stimulace je dosaženo, když váš pes reaguje pohybem krku, ramen, hlavy nebo očí. Nenechávejte obojek na krku psa na dobu delší než 8 hodin denně. Pokud je obojek na stejném místě delší dobu, může způsobit podráždění kůže.
Nepoužívejte obojek na psovi mladším než 6 měsíců.
Nepoužívejte se slabými bateriemi. Slabé baterie neaktivují stimulaci.
Během instalace bariéry nedávejte obojek na krk vašeho psa.
Ujistěte se, že obojek správně funguje předtím, než ho umístíte na krk vašeho psa.
Obojek by měl být použit pod dohledem majitele psa.
Odstraňte všechny ostatní kovové předměty z krku vašeho psa, když používáte obojek.
Uspořádejte vlajky kolem obvodu přibližně 3 metry od testovacího světla. To bude učit vašeho psa, kde jsou hranice pro neviditelnou bariéru. Udělejte cvičení krátké, ale efektivní. Doporučujeme 20 až 30 minut, dvakrát denně. Pokud trénujete několik psů, trénujte jejich samostatně.
Návod k použití
Ochranný plot + obojek
Před použitím výrobku si pečlivě přečtěte tuto příručku.
Představení: Plotový systém vám dává možnost umožnit vašemu pejskovi svobodu, kterou chcete v rámci vašich určených hranic. Šířka signálního pole lze snadno nastavit pomocí vysílače. Síla elektrické stimulace lze nastavit na každý samostatný přijímač pomocí voliče intenzity. V režimu << pager + stimulace >>, Váš pes dostane tichou pager / vibraci, po níž následuje stimulace, když se blíží k hraniční oblasti. V režimu << only pager >> bude váš pes dostávat pouze stimulující pager / vibrace.
Hlavní funkce:
- Široká škála stimulace pro všechna plemena a temperamenty
- Plně vodotěsný přijímač / obojek
- 8 úrovní intenzity na přijímači / obojek na kontrolu individuálních potřeb stimulace psa
- nestimulujúca vysoce výkonná pageru vibrační výstraha
- vysoce výkonný režim vibrací
- světelná kontrolka správné funkce kabelu se zvukovou signalizací v případě poruchy
- signál s dlouhým dosahem s maximálním pokrytím 16ha
- pokročilý filtrační systém, který zabraňuje rušení z vnějších zdrojů
- rozšiřitelné na více psů
- Lithium Polymer baterie s rychlým 2-hodinovým nabíjením
Bezpečnostní prvky: Plotový systém používá nejmodernější mikropočítačovou technologii. Přijímač / obojek má automatické ovládání, které omezuje stimulaci na osm sekund. Filtrační systém značky Zolux zabraňuje náhodné aktivaci z vnějších zdrojů jiných než vysílač.
Zapnutí / vypnutí vysílače a přepínač výběru funkcí: Tlačítko pro zapnutí / vypnutí a přepínač výběru funkcí má 3 funkce. Pokud tlačítko ON / OFF je v poloze nahoře, jednotka bude dávat psovi vibrace, následované korekční stimulací. Když je přepínač v dolní poloze, vyskytne se jen vibrace (STIMULACE NE). Přístroj je vypnutý když tlačítko je nastaveno do střední polohy.
? Indikátor zapnutí / vypnutí: Když je On / Off a funkční přepínač buď v horní nebo dolní poloze, kontrolka zapnutí / vypnutí se rozsvítí, což znamená, že přístroj je zapnutý. Když je spínač ve střední poloze, kontrolka zhasne, což znamená, že je vypnutý.
Tlačítko na nastavení šířky pole: Tento tlačítko ovládá šířku signálního pole (přibližná vzdálenost od ohraničujícího řidiče k místu, kde se poprvé aktivuje přijímač / obojek). Otáčením tlačítku ve směru hodinových ručiček se zvýší šířka pole, čímž pes dostane širší prostor. Otáčením proti směru hodinových ručiček se snižuje signálové pole, což dává kratší prostor psovi.
?Indikátor ohraničujícího kontinuita: Jestliže jsou kabely správně připojeny, indikátor ohraničujícího kontinuita bude svítit. Pokud dojde k poškození nebo odpojení kabelů plotu, světlo se automaticky vypne a zazní varovný signál.
Zásuvky konektoru drátu: Snadno použitelné tlačítka umožňují připojit a odpojit kabely. Přibližně 1 cm musí být odříznut plastový povlak od konců kabelů před umístěním do červeného konektoru ve spodní části nástěnného vysílače. K připojení jednotky k zemi je připojen uzemňovací kabel. Očistěte konec uzemňovacího drátu od izolace v délce přibližně 1 cm a vložte jeden konec do černého konektoru na spodní části vysílače. Druhý konec drátu by měl být zakopaný v zemi nebo obalený kolem potrubí a zajištěn izolační páskou.
?Konektor pro adaptér: Připojte adaptér 220 V do 220 V zásuvky a zasuňte zástrčku adaptéru do konektoru napájení vysílače.
Nástěnný vysílač: Použijte přiložené šrouby pro připevnění vysílače ke stěně bezpečně v blízkosti zásuvky. Jednotka bude odolávat mrazem, ale není vodotěsná. Proto doporučujeme montáž vysílače do bezpečné, suché oblasti, jako je například kůlna nebo garáž. Pro zajištění montáže do sádrokartonu byly vytvořeny plastové kotvy. Vyvrtejte stěnu na zvoleném místě, vložte hmoždinky a připevněte vysílač dodanými šrouby. Při napájení stěnového vysílače zapojte napájecí adaptér do standardní 220 V zásuvky a připojte jej k napájecímu konektoru vysílače.
Popis přijímače / obojku: Úroveň intenzity stimulace se může nastavit individuálně na každém obojku, aby se přizpůsobil temperamentu každého psa. Stimulační úrovně se pohybují od úrovně 1 až po úroveň 8, přičemž úroveň 1 je nejnižší. Abyste si vybrali správnou úroveň intenzity pro každého psa, doporučujeme začít s úrovní 1 a pomalu zvyšovat hladinu, dokud nebudete schopni zjistit reakci vašeho psa. Tím se zajistí, že si vyberete úroveň, která je pro vašeho psa vhodná. Pokud umístíte knoflík v poloze Off, obojek se úplně vypne. Pokud chcete ušetřit energii baterie, doporučuje se vypnout obojek, dokud nepoužíváte plotový systém.
Kontrolka přijímače (LED): Při prvním aktivování plotového systému LED dioda se rozsvítí na jednu sekundu, což znamená, že je funkční. Když je jednotka zapnutá, každé 2 sekundy se objeví blikání, které indikuje, že přijímač / obojek funguje správně. Barva LED indikuje životnost baterie přijímače. (Zelené světlo = plně nabité, Oranžové světlo = středně nabitý, Červené světlo = třeba nabít baterii).
Když obojek nedostane signál z vysílače na 10 sekund nebo více, přijímač / obojek přejde do režimu spánku a kontrolka LED přestane blikat. Když váš pes se přiblíží ke kabelu ohraničení, kontrolka LED bude trvale blikat, což znamená, že přijímač / obojek je aktivován.
Správné nasazení: Správné nasazení je potřebné pro optimální funkčnost. Oba kontaktní místa musí být vždy v kontaktu s pokožkou vašeho psa pro důslednou stimulaci. Uvolněný obojek může způsobit podráždění pokožky. Při správné instalaci byste měli vědět pohodlně připevnit jeden nebo dva prsty mezi kontaktní body a pleť vašeho psa. Uvolněný obojek může způsobit podráždění pokožky.
Upozornění! Pokud necháte přijímač / obojek na stejném místě na krku psa, po delší dobu může způsobit podráždění pokožky. V případě, že pes musí nosit obojek na delší dobu, tehdy z času na čas přemístíte obojek, abyste změnili kontaktní bod elektrod s pokožkou. Dbejte na to, abyste při každém použití zařízení zkontrolovali podráždění pokožky.
Nabíjení baterie: Zásuvka pro nabíjení baterie, pokrytá gumovou zátkou, je umístěna na vnitřní straně přijímače. I bez gumové zátky je jednotka vodotěsná. V případě, že pes byl v slané vodě nezapomeňte vypláchnout přijímač a nabíjecí port čistou vodou a nechat vyschnout.
Nabíjení přijímače / obojku: Zolux používá lithium-polymerové baterie.
1. Nabíjejte zařízení před prvním použitím.
2. Baterii nenabíjejte v blízkosti hořlavých látek.
3. Plně dobijte baterii, když zařízení nepoužíváte 3 měsíce nebo více.
Nabíjejte zařízení, pokud:
1.Kontrolka LED na přijímači vydává červenou barvu.
2. Indikátor na přijímači se nerozsvítí.
3. LED dioda na přijímači se dočasně rozsvítí, ale nebude svítit v blízkosti drátu.
Postup nabíjení baterie:
1. Připojte nabíjecí kabely k přijímači.
2. Nabíječku zapojte do 220 V elektrické zásuvky. Při správném připojení by všechny kontrolky svítily červeně. Během procesu nabíjení se přístroj vypne. Po nabití budete muset znovu zapnout jednotku, abyste ji mohli používat.
3. Lithium-polymerová baterie je zcela nabitá do 2 hodin. Během nabíjení zůstanou svítit červená světla. Když je baterie plně nabitá, červené světlo se změní na zelené světlo. (Když po ukončení nabíjení odpojíte nabíječku, budete muset jednotku restartovat).
4. Po nabití zakryjte zásuvku pro nabíjení baterie pomocí gumové zástrčky na přijímači / obojku.
Poznámka: Používejte baterie, nabíječky a příslušenství schválené pouze společností Zolux. Neoprávněné nabíjení může způsobit poruchu zařízení a indikátor bude blikat v jantarové barvě (žluté barvy).
Jak změnit délku kontaktních míst: Obojek je vybaven 15 mm elektrodami, které mohou být rozšířeny na 19 mm pro psy s dlouhou nebo hrubou srstí. Pokud chcete rozšířit elektrody o 15 až na 19 mm, postupujte podle následujících kroků.
1. Použitím poskytnutého nástroje pomocí označené strany << 5/8 >> odšroubujte elektrody proti směru hodinových ručiček.
2. Umístěte rozšíření kontaktního bodu nad otevřené závitové prvky, plochou stranou dolů.
3. Umístěte kontaktní body nad nástavce a dotáhněte kontaktní body a prodloužení ve směru hodinových ručiček pomocí nastavovacího nástroje se stranou označenou << 3/4 >>.
Pozor: Elektrody pevně utáhněte, ale ne nadměrně. Pokud se chcete vrátit na délku 15 mm, opakujte postup opačným směrem.
Testování plotového systému před instalací:
1. Aby jste se ujistili, zda funguje správně, zapojte napájecí konektor a potom síťový adaptér zapojte do elektrické zásuvky. Přepněte stimulační knoflík na Pageru + Stimulace nebo na Pager Only (pager pouze). Kontrolka On / Off by měla rozsvítit.
2. Odšroubujte délku uzemňovacího kabelu, který byl dodán, a odtrhněte izolaci přibližně 1 cm od každého konce. Zasuňte oba konce zemnícího vodiče do konektorů vnějšího červeného vodiče a nechte středový konektor volný. Zasuňte oba konce zemnícího vodiče do 2 červených konektorů řidiče a nechte středový konektor volný. Pokud jsou dráty správně připojeny, kontrolka se rozsvítí.
3. Pak aktivujte přijímač / obojek otočením voliče úrovně intenzity na přijímači na požadovanou úroveň. Kontrolka LED bliká jednou za dvě sekundy, což ukazuje, že je zapnutá.
* Pokud není aktivován 10 sekund nebo více, systém přejde do režimu spánku.
4. Držte přijímač v ruce s kontaktními body směrem nahoru. Umístěte zkušební diodu na kontaktní body a přibližte se k testovací smyčce.
5. Sledujte, zda se kontrolka rozsvítí a zařízení vibruje. Dávejte si pozor, abyste se nedotkli kontaktních míst, protože jednotka při aktivaci vydává stimulaci.
Instalace:
Plotový systém: musí vytvořit nepřetržitou smyčku kolem vašeho majetku, aby systém fungoval. Signál je odeslán z terminálu vysílače, přes hraniční kabel, až do druhého terminálu vysílače. Když se to dosáhne, LED indikující správnou funkci kabelu vyzařuje kontinuální červené světlo.
Pozor: Před instalací ohraničujícího drátu se obraťte na elektrárny, plynárenské a telefonní společnosti, ohledně umístění jejich řidičů na vašem majetku předtím, než začnete kopat. Než začnete s trvalou instalací, zkontrolujte rozložení drátu nad zemí. Opatrně si vybírejte prostor, ve kterém by měl být pes umístěn.
Důležité: Při vytváření předního hraničního okruhu, pouze proti předběžnému oplocení v přední části dvora nebo v přední hranici s existujícím typem zádržného systému s protiproudým oplocením je třeba uspořádání s dvojitou smyčkou. Vzdálenost mezi dvěma paralelně umístěnými kabely musí být 180 až 300 cm, aby se zabránilo rušení. Při jednoduchých smyček, tato vzdálenost mezi kabely má být také 180-300 cm.
* Upozorňujeme, že diagramy nejsou nakreslené v měřítku. (Přiložené obrázky viz. v originálním návodu)
Diagramy jsou zobrazeny pro obdélníkové uspořádání. Skutečné požadavky na vlajku se mohou lišit v závislosti na zvoleném uspořádání. Bude třeba předvídat vzdálenost (zóna, v níž pes dostane stimulaci) nejméně 180 až 240 cm na každé straně kabelu. Pes zůstane ve vzdálenosti 60 až 120 cm od této oblasti, takže je výhodnější celková přibližná vzdálenost 240 až 360 cm.
Vytvoření neutrální zóny v hraniční oblasti: Musíte vytvořit neutrální zónu od vysílače plotu na začátek plotu, aby se signály nepřekročily ke stávajícím pomocným vodičem. Začněte kroucené dvou kusů plotového drátu tak, aby byly spletené od začátku oblasti neutrální zóny až po konec.
Oplétání obou vodičů přeruší signál spodního plotu, čímž vytvoří prostor pro váš pes, který projde bez stimulace. Na opletení plotového drátu držte dva dráty vedle sebe a otočte je. Čím jsou dráty pevnější, tím lépe je zrušení signálu. Oplétání obou vodičů přeruší signál ohraničujícího vodiče a vytvoří tak neutrální zónu.
Důležitý: Před zahájením kopání se obraťte na své místní telefonní, plynárenské a energetické společnosti, ohledně jejich vedení. Není nutné zakopávat kabel bariéry pro jeho fungování, ale na to, abychom ji chránili, důrazně doporučujeme její zakopat na hloubce 7-10 cm. Začněte kopáním hlubokého řezu o tloušťce 10 cm, kde kabel vstoupí do země v blízkosti vysílače a pokračuje podél smyčky kabelu.
Důležitý: Zakopejte plotový drát po otestování systému a zkontrolujte, že funguje správně. Při instalaci nepoškozujte drátěný plot, protože by to mohlo mít za následek přerušovaný signál nebo žádný signál.
Příjezdové cesty / chodníky: Při překročení asfaltové příjezdové cesty udělejte 1 cm hluboký řez přes příjezdovou cestu pomocí kotoučové pily a řezného čepele. Zavřete trhlinu asfaltovým těsněním po vložení plotu.
Kabelové připojení: Připojení vodičů musí být vodotěsné! Nepoužívejte u tohoto typu připojení elektrickou pásku nebo zkroucené drátěné matice, protože to způsobí přerušovaný signál nebo deaktivaci systému. Voděodolné spoje, které jsou součástí systému oplocení, jsou navrženy tak, aby poskytovaly těsné spojení mezi dráty. Izolace na ohraničujícím vodiči by se neměla odstranit před umístěním drátu do otvorů. Pokud chcete použít vodotěsné spoje, ohraničující drát se umístí do vnějších otvorů spojů, aby střední otvor byl volný. S pomocí kleštěmi opatrně a jemně stlačte horní část modré části spoje, abyste ji zavřeli.
Připojení plotového drátu k vysílači: Spojte oba konce zborcené drátů ze dvou konců drátu plotového systému. Vyvrtejte otvor ve vnější stěně nebo dveřích nebo kabel přejděte přes existující otvor. Připojte zkroucený kabel ke kabelu vysílače (konce vodiče musí být odizolované 1 cm). Musí se objevit červené světlo indikující fungování kabelu. Pokud se světlo nerozsvítí, zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně připojeny a zda není poškozený kabel.
Signální pole: Tlačítko pro nastavení vzdálenosti, které se nachází na vysílači, řídí rozsah přiblížení. Zvýšení nebo snížení šířky signálu neovlivňuje intenzitu stimulace. Pro ověření vzdálenosti přiblížení se pomalu přibližujte k hraniční linii tím, že přidržujte objímku přibližně při výšce krku psa. Kontaktní body musí být směrem nahoru s připojeným zkušebním světlem. Sledujte, zda svítí kontrolní kontrolka, což vám poskytne představu o šířce signálního pole. Nejčastější silou signálu bude nalezení nastavení systému v zelené / žluté zóně. Nejefektivnější signál se dosáhne nastavením přibližovací vzdálenosti mezi 60 a 180 cm odpovídající zelené a žluté zóně nastavovacího tlačítku.
Příručka pro řešení problémů:
1. Pes nereaguje na stimulaci:
- Nastavte obojek
- Možná budete muset ostříhat srst na krku psa tak, aby oba kontaktní body byly v kontaktu s kůží psa
- Dobijte baterii v přijímači / obojku
- Nastavte úroveň intenzity stimulace
2. Postupy testování systému: Kdykoliv narazíte na poruchu, budete muset udělat zkušební smyčku, abyste určili, který komponenta nefunguje správně:
1.Vykonajte zkušební smyčku s minimálním 3 až 6 metrovým ohraničujícím kabelem (nebo použijte uzemňovací drát).
2.Odpojte existující hraniční vodič od stěnového vysílače.
3.Vložte oba konce zkušební smyčky do stěnového vysílače.
4.Nastavte tlačítko pro nastavení vzdálenosti přiblížení do polohy << 9 hodin >>
5.Umiestnite kontrolní lampu na přijímač. S přijímačem / obojkem se přibližte k testovací smyčce a berte viz vzdálenost mezi vámi a řidičem, když obojek aktivuje kontrolní lampu.
6.Nastavte tlačítko pro nastavení vzdálenosti přiblížení do polohy << 12 hodin >>
7.Odstúpte od zkušební smyčky a znovu se přibližte. Určete vzdálenost mezi vámi a drátem, když se obojek aktivuje. Tato vzdálenost musí být větší než v poloze << 9 hodin >>.
Pokud používáte více než jeden přijímač / obojek, opakujte výše uvedený test na každém obojku. Pokud se červený indikátor nerozsvítí po připojení zkušební smyčky, stěnový vysílač nefunguje správně. Když červené světlo svítí na stěnovém vysílači, ale obojek se neaktivuje na testovací smyčce, tak nefunguje přijímač (obojek).
Záruka a oprava:
Informace: komplexní záruka jsou 2 roky. Záruka začíná od data zakoupení. Po 2 letech jsou náklady na díly, příslušenství, poplatky za práci a za přepravu zodpovědností zákazníka. Záruka začíná od data nákupu. Vyměnitelné baterie nejsou kryty zárukou.
Kvalita záruky Zolux: Na opravu v rámci záruky je nutný originál doklad o koupi.
Záruka se nevztahuje: Zolux společnost nepokrývá náklady na opravy a náhrady způsobené nesprávným používáním vlastníkem nebo psa, nesprávnou údržbou a / nebo ztracených jednotek.
Postup při opravách: Pokud zařízení nefunguje správně, viz příručku pro řešení problémů v uživatelské příručce. Náklady na přepravu výrobků v záruce zpět do společnosti Zolux je odpovědností zákazníka. Společnost Zolux neodpovídá za poškozené nebo ztracené jednotky při přepravě do společnost Zolux. Společnost neodpovídá za nepříjemnosti, zatímco je přístroj v opravě. Dokud se začne záruční práce, může být nutná kopie dokladu o prodeji s datem zakoupení.